وام بانک رسالت یکی از پرطرفدارترین وام‌های بانکی کشور است. این بانک به دارندگان حساب قرض‌الحسنه، وام با کارمزد دو درصدی می‌دهد. از آن‌جایی ثبت‌نام وام‌های بانک رسالت به صورت غیرحضوری و در سایت این بانک انجام می‌شود، بسیاری از متقاضیان وام ترجیح می‌دهند در این بانک حساب باز کنند و وام بگیرند. در این مقاله، درباره انواع وام‌های بانک رسالت صحبت می‌کنیم و شرایط دریافت تسهیلات بانک رسالت را توضیح می‌دهیم.

انواع وام‌های بانک رسالت

اخیرا بانک رسالت از تسهیلات جدیدی رونمایی کرده است و تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام می‌دهد. این وام به کسانی داده می‌شود که در این بانک حساب دارند و از گردش حساب خوبی برخوردار هستند. در این بخش، اطلاعات لازم در خصوص انواع وام‌های بانک رسالت را بیان می‌کنیم. بیشتر مراحل درخواست وام رسالت به صورت آنلاین انجام می‌شوند.

وام قرض‌الحسنه بانک رسالت

وام قرض الحسنه رسالت ۲ درصد سود دارد و با کارمزد دو درصد هم به شما تعلق می‌گیرد. سقف وام ۲۰۰ میلیون تومان است و برای دریافت آن به سپرده احتیاج دارید. برای دریافت وام قرض‌الحسنه‌ی بانک رسالت، سپرده‌ی شما حداقل ۳ و حداقل ۶ ماه باید در حساب بماند. نسبت مبلغ وام به میزان سپرده ۱۰۰ درصد است. یعنی اگر خواب سپرده ۶ ماه باشد، نسبت مبلغ وام ۱۰۰ درصد است و باید مبلغ آن را در ۱۲ ماه پرداخت کنید. 

درصورتی‌که خواب سپرده بیشتر از ۶ ماه باشد، ۲ قسط به طول مدت بازپرداخت افزوده می‌شود. برای ثبت‌نام در وام قرض‌الحسنه‌ی بانک رسالت باید در پیش‌خوان مجازی بانک رسالت ثبت‌نام کنید، ثبت‌نام در این پیش‌خوان به کد ملی و شماره همراه احتیاج دارد. بعد از ثبت‌نام غیرحضوری، کارشناس‌های بانک با شما تماس می‌گیرند و مامور بانک برای انجام مراحل احراز هویت و تطبیق مدارک به محل شما مراجعه می‌کند. 

بنابراین، برای دریافت وام فوری بانک رسالت لازم نیست به بانک رسالت مراجعه کنید. آخرین مرحله، مراجعه به سامانه‌‌ی اعتبارسنجی مرآت و مشاهده‌ی میزان اعتبار است. حالا می‌توانید مراحل دریافت وام را شروع کنید. مراحل دریافت وام در شعبه‌های بانک رسالت انجام می‌شوند. معمولا یک تا دو هفته بعد از تشکیل پرونده، وام شما واریز می‌شود. وام این بانک را می‌توانید بین ۱ تا ۵ سال پرداخت کنید.

وام های بانک رسالت

بهتر است بدانید

اگر می‌خواهید سود وام بانکی را خودتان انجام بدهید و راجع به فرمول محاسبه سود وام بانکی اطلاعات کسب کنید، مقاله‌ی نحوه‌ی محاسبه‌ی سود بانکی را مطالعه کنید.

وام بدون ضامن بانک رسالت

در بین انواع وام‌های بانک رسالت، وام بدون ضامن محبوبیت بیشتری دارد. به‌طور کلی برای دریافت وام به ضامن معتبر و رسمی و وثیقه‌ی الکترونیکی احتیاج دارید. اما اگر بتوانید از بانک اعتبار ممتاز بگیرید، می‌توانید بدون ضامن از بانک وام بگیرید. برای کسب رتبه‌ی ممتاز نباید سوءسابقه، چک برگشتی و بدهی معوقه داشته باشه باشید. در این حالت، دریافت وام بدون ضامن و سفته‌ی الکترونیکی انجام می‌شود.

راهنمای اعتبارسنجی بانک رسالت

برای این کار باید به سامانه‌ی اعتبارسنجی مرآت مراجعه کنید. ثبت‌نام در این سامانه به کد ملی، و شماره همراه احتیاج دارد. برای اعتبارسنجی، بانک اطلاعات حساب‌های بانکی، اطلاعات تسهیلات و اطلاعات مربوط به چک برگشتی را بررسی می‌کند. همچنین، اطلاعاتی مثل درآمد، سابقه‌ی چک برگشتی و سابقه‌ی بازپرداخت تعهدات بانکی در نتیجه‌ی اعتبارسنجی تاثیر دارند. وضعیت تاهل، نوع سازمان محل کار، تعهدات حمایتی خانواده، دین و سابقه‌ی بیماری در نتیجه‌ی اعتبارسنجی تاثیرگذار نیستند. 

در نهایت، نتیجه‌ی اعتبارسنجی شما در یکی از دسته‌های ممتاز، کاملا متناسب، متناسب و نامتناسب قرار می‌گیرد. اگر نمره‌ی اعتباری ممتاز بگیرید، لازم نیست ضامن معرفی کنید و سفته‌ی الکترونیکی بدهید. 

کسانی که نمره‌ی اعتباری کاملا متناسب بگیرند، باید سفته‌ی الکترونیکی ارائه دهند. دارندگان نمره‌ی اعتباری متناسب هم به سفته‌ی الکترونیکی و معرفی یک ضامن واجد شرایط برای ضمانت احتیاج دارند. نکته‌ی آخر اینکه اگر ثبت درخواست وام شما در سامانه‌ی بانک رسالت با مشکل مواجه شود، رنگ درخواست در سامانه صورتی می‌شود. این رنگ نشان می‌دهد که درخواست تسهیلات شما رد شده است.

سطح اعتباری چیست؟

بعد از ثبت‌نام در سامانه‌ی مرآت، این سامانه اطلاعات شغلی، درآمدی و اقساط قبلی شما را بررسی می‌کند و شما را در ۴ سطح اعتباری قرار می‌دهد. این سطح‌ها، ممتاز، کاملا متناسب، متناسب و نامتناسب هستند. سطح اعتباری ممتاز نشان‌دهنده‌ی این است که فرد تمام اقساطش را به‌موقع و بدون تاخیر پرداخت کرده است و خوش حساب است. همچنین، کسانی‌که شغل پایداری دارند، جزو سطح اعتباری ممتاز قرار می‌گیرند.  

حتما بخوانید

سفته‌ی الکترونیکی یکی از مدارک مهم برای دریافت وام و تسهیلات بانکی است. ما در مقاله‌ی دریافت سفته‌ی الکترونیکی شرایط و مراحل سفته‌ی آنلاین را توضیح دادیم.

شرایط وام‌های بانک رسالت چیست؟

شرایط وام بانک رسالت تقریبا مشابه سایر وام‌ها است. برای دریافت تسهیلات بانک رسالت، نباید به این بانک بدهکار باشید و باید وام‌های قبلی را تسویه کرده باشید. نداشتن سابقه‌ی چک برگشتی هم از دیگر شرایط دریافت وام بانک رسالت است. اگر شرایط دریافت وام را ندارید، بانک رسالت به شما اجازه می‌دهد که امتیاز وام را به شخص دیگری واگذار کنید. مثلاً، در صورتی‌که پول شما برای مدت‌زمان مشخصی در بانک مانده است و هنوز شرایط دریافت وام را ندارید، می‌توانید امتیاز وام را در پیشخوان مجازی رسالت به شخص دیگری بدهید.

نحوه دریافت وام رسالت

دریافت وام بانک رسالت نیازی به مراجعه حضوری ندارد به صورت آنلاین انجام می‌شود. برای دریافت این وام لازم است شما در بانک رسالت حساب داشته باشید و از طریق پیشخوان مجازی بانک رسالت درخواست وام خود را ثبت کنید. پس از این مرحله کارشناسان بانک به محل شما مراجعه کرده و هویت شما را تایید می‌کنند و مدارک را دریافت می‌کنند.

انواع وام بانک رسالت

برای گرفتن وام بانک رسالت به چه مدارکی احتیاج دارید؟

برای ثبت نام وام بانک رسالت نیاز به افتتاح حساب در این بانک دارید. اگر در بانک رسالت حساب ندارید، برای افتتاح حساب باید با شناسنامه و کارت ملی به بانک بروید. علاوه‌بر این‌ها، موارد زیر هم جزو مدارک لازم برای ثبت‌نام وام بانک رسالت هستند:

مدرک احراز شغلی مانند فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار

نتیجه‌ی اعتبارسنجی سامانه‌ی مرآت

اطلاعات سکونتی و فردی

معرفی یک ضامن رسمی و ارائه‌ی مدارک هویتی و شغلی

ارائه‌ی سفته‌ی الکترونیکی با کد یکتای آن

بعد از تحویل این مدارک به بانک، درخواست شما بررسی می‌شود و زمان بازپرداخت آن مشخص می‌شود. درصورتی‌که درخواست وام تایید شود، با پیامک به شما اطلاع می‌دهند. بعد از دریافت پیامک تایید وام، می‌توانید برای ثبت امضا و تکمیل مراحل دریافت وام به شعبه‌های بانک رسالت بروید.