ماشین لباس‌شویی یکی از ملزومات موجود در هر خانه‌ای است که به شست‌و‌شوی آسان لباس‌ها و آراستگی و بهداشت اعضای خانواده‌ی شما کمک می‌کند. در خرید ماشین لباس‌شویی باید به نکات مهمی توجه داشت. این نکات به شما کمک می‌کنند تا خریدی بهتر و باکیفیت‌تر داشته باشید. همچنین با استفاده از این نکات می‌توانید یک ماشین‌ لباس‌شویی  را انتخاب کنید که پاسخ‌گوی نیازهای جمعیت خانواده‌ی شما باشد.

همه‌ی ما پیش از خرید ماشین لباس‌شویی سؤالاتی را در ذهن خود خواهیم داشت؛ برای مثال، برندهای ماشین لباس‌شویی ایرانی بهتر هستند یا برندهای خارجی؟ کدام ظرفیت ماشین لباس‌شویی پاسخ‌گوی نیازهای خانواده‌ی ما خواهد بود؟ هزینه‌ی لازم برای خرید یک ماشین لباس‌شویی باکیفیت چقدر است؟ آیا امکان خرید اقساطی لباس‌شویی وجود دارد یا خیر؟ شرایط خرید اقساطی لباس‌شویی چیست؟ در این مقاله در عین پاسخ به این سؤالات سعی داریم شما را برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین ماشین لباس‌شویی مطابق با شرایط خانوادگی‌تان راهنمایی کنیم.

چگونه ماشین لباسشویی قسطی بخریم؟

خرید اقساطی همیشه یکی از راه‌های هوشمندانه و اقتصادی برای تهیه‌ی وسایل منزل بوده است. زمانی که شما از خرید قسطی کمک می‌گیرید، تنها بخشی از بودجه‌تان را برای خرید، مصرف می‌کنید و از باقی‌مانده‌ي پس‌انداز خود می‌توانید استفاده‌های بهینه‌ی دیگری داشته باشید.

خرید قسطی به شما کمک می‌کند تا با هر میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید به‌راحتی هر وسیله‌ای را که نیاز دارید، تهیه کنید. برای این که بتوانید وسیله‌ای مانند ماشین لباسشویی را به صورت قسطی خریداری کنید برنامه‌ها و وبسایت‌های مختلفی وجود دارند؛ یکی از معتبرترین وبسایت‌هایی که در این زمینه فعالیت‌ می‌کند، از کی‌وام است. با کمک سایت ازکی‌وام می‌توانید تا سقف ۵۰ میلیون تومان اعتبار کسب کنید و با پرداخت اقساط بلند مدت ماشین لباسشویی خود را بخرید.

حجم ماشین لباسشویی را با توجه به جمعیت خانواده انتخاب کنید

خانواده‌های پرجمعیت مسلما به یک ماشین لباس‌شویی با ظرفیت بالا نیاز خواهند داشت؛ زیرا در این خانواده‌ها، حجم بیشتری از لباس، ملحفه و روتختی برای شست‌وشو وجود دارد. به‌طورکلی چنانچه همواره مجبور به شست‌وشوی حجم یا اندازه‌ی زیادی از وسایل هستید، تهیه‌ی یک ماشین لباس‌شویی با ظرفیت بالا برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود. حجم و ظرفیت ماشین‌های لباس‌شویی برحسب وزن محاسبه می‌شود.

این وزن درواقع وزن لباس‌ها، پرده، پتو و لوازمی است که به‌کمک ماشین لباس‌شویی شسته می‌شوند. از آنجا که همواره برای شست‌و‌شوی بهتر باید تنها یک‌سوم از حجم محفظه‌ی شست‌وشو را پر کنید، خرید ماشین لباس‌شویی با ظرفیت بالاتر به شما کمک می‌کند تا در هر بار شست‌وشو حجم بیشتری را بشویید. 

حجم ماشین لباس‌شویی خریداری‌شده تنها به جمعیت خانواده‌ی شما بستگی ندارد، بلکه فواصل بین هر دو شست‌وشو می‌توانند در انتخاب حجم و ظرفیت ماشین لباس‌شویی مؤثر باشند؛ برای مثال، اگر شما یک خانواده‌ی پرجمعیت دارید، اما هر روز یا به‌صورت یک روز در میان ماشین لباس‌شویی را روشن می‌کنید، خرید یک ماشین لباس‌شویی با حجم متوسط نیز می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای شما باشد.

به‌طورکلی ماشین لباس‌شویی‌‌های ۶ کیلوگرمی برای استفاده ۱ تا ۲ نفر، ماشین لباس‌شویی‌‌های ۷ کیلوگرمی برای استفاده خانواده‌های سه نفره، ماشین لباس‌شویی‌‌های ۸ کیلوگرمی برای خانواده‌های چهار نفره و ماشین لباس‌شویی‌های ۱۰ کیلوگرمی برای خانواده‌های پنج نفره یا بیشتر مناسب خواهد بود. اگر با وجود جمعیت بالای خانواده‌ی خود قصد دارید یک ماشین لباس‌شویی را خریداری کنید، توصیه‌ی ما به شما این است که با خرید اقساطی لباس‌شویی، ماشین لباس‌شویی مورد نیاز خود را خریداری و اقساط آن را به‌مرور پرداخت کنید.

مقایسه‌ی انواع ماشین لباس‌شویی تمام اتوماتیک

ماشین‌های لباس‌شویی تمام اتوماتیک به لحاظ بازشدن درب به دو دسته تقسیم می‌شوند. این دو دسته شامل ماشین لباس‌شویی‌های درب از بالا و ماشین لباس‌شویی‌‌های درب از جلو هستند. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که کدام‌یک از این دو نوع ماشین لباس‌شویی برای شما مناسب‌تر خواهند بود. این دو نوع ماشین لباس‌شویی عملکردی بسیار مشابه دارند، اما مزایا و معایب هریک از آن‌ها ممکن است در انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

ماشین لباس‌شویی با درب بازشونده از بالا

ویژگی‌های ماشین لباس‌شویی تمام اتوماتیک با درب بازشونده از بالا

این ماشین‌های لباس‌شویی ارزان‌تر از مدل‌های دیگر هستند. همچنین برای ریختن لباس‌ها در این نوع لباس‌شویی‌ها نیازی به خم‌شدن یا نشستن نیست. اگر ماشین لباس‌شویی خود را از میان مدل‌های مینی‌واش انتخاب کنید، می‌توانید آن‌ها را حتی در کم‌جاترین خانه‌ها جای دهید؛ البته باید معایبی مانند مصرف زیاد آب، آبکشی‌نکردن لباس‌ها و زمان طولانی برای شست‌وشو را پیش از هرگونه اقدامی برای خرید این نوع ماشین لباس‌شویی‌‌ها در نظر داشته باشید.

ویژگی‌های ماشین‌های لباس‌شویی تمام اتوماتیک با درب بازشونده از جلو

این نوع از ماشین‌های لباس‌شویی معمولا ظرفیت بالایی دارد و امکان شست‌وشوی حجم زیادی از لباس‌ها را برای شما فراهم می‌کند. میزان مصرف آب و انرژی در این ماشین‌های لباس‌شویی بسیار پایین است؛ در نتیجه خرید آن‌ها می‌تواند در بلندمدت برای شما مقرون به‌صرفه باشد. ظاهر زیبا و مدرن این ماشین‌های لباس‌شویی جلوه‌ی خاصی به آشپزخانه‌ی شما خواهد بخشید.

این نوع ماشین‌های لباس‌شویی برخلاف گروه دیگر، صداهای آزاردهنده ندارد. نیازنداشتن به استفاده از مقادیر بالای مواد شوینده و وجود برنامه‌های متنوع شست‌وشو می‌تواند از دیگر دلایلی باشد که شما را برای خرید این ماشین‌های لباس‌شویی ترغیب می‌کند. قیمت این ماشین‌های لباس‌شویی نسبتاً کم بوده و برخی مدل‌ها ممکن است لرزش‌های آزاردهنده داشته باشند.

توجه به میزان مصرف انرژی در خرید ماشین لباس‌شویی

ماشین لباس‌شویی یکی از پرکاربردترین لوازم برقی موجود در خانه‌ی شما خواهد بود؛ به همین دلیل لازم است پیش از خرید آن به برچسب انرژی روی ماشین لباس‌شویی به‌خوبی دقت کنید؛ چراکه تهیه‌ی یک ماشین لباس‌شویی با مصرف انرژی پایین به شما کمک می‌کند تا در صرف هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. ماشین‌های لباس‌شویی که برچسب انرژی A+، A++ و A+++ دارند، با مصرف انرژی کمتری کار می‌کنند؛ در نتیجه استفاده از آن‌ها برای شما کاملاً بهینه خواهد بود.

ماشین‌های لباس‌شویی خارجی یا ایرانی؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که هرچند کیفیت ماشین‌های لباس‌شویی خارجی از برندهای معتبر کاملاً اثبات شده است، این موضوع نمی‌تواند دلیلی بر بی‌کیفیت‌بودن ماشین‌های لباس‌شویی ایرانی باشد. این ماشین‌های لباس‌شویی‌ها  قیمت کمتری دارند؛ درحالی‌که برخی مدل‌های آن امکاناتی بسیار عالی را در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

سایر نکات مربوط به خرید ماشین لباس‌شویی

خرید ماشین‌های لباس‌شویی با دو ورودی آب، به شما کمک می‌کند تا با اتصال لباس‌شویی به دو شیر آب سرد و گرم به شست‌وشوی بهتر لباس‌ها کمک کنید. همچنین با استفاده‌ی مستقیم از آب گرم، دیگر نیازی به گرم‌شدن المنت‌ها نخواهد بود؛ درنتیجه میزان مصرف انرژی توسط لباس‌شویی شما کاهش خواهد یافت. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، جنس درام یا محفظه‌ی شست‌وشوی لباس است. ماشین‌های لباس‌شویی با درام از جنس استیل ضدزنگ گران‌قیمت‌تر هستند.

دور خشک‌کن یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. ماشین‌های لباس‌شویی خارجی میزان دور خشک‌کن بالاتری از ماشین‌های لباس‌شویی ایرانی دارند، اما قیمت آن‌ها بیشتر است. دور خشک‌کن در ماشین‌های لباس‌شویی ایرانی از ۵۰۰ تا ۸۰۰ دور در دقیقه و دور خشک‌کن در ماشین‌های لباس‌شویی خارجی از ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه متغیر است. وجود گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب از سوی فروشنده یا شرکت سازنده از دیگر مواردی است که توجه به آن به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب بهتری داشته باشید.

خرید اقساطی ماشین لباسشویی، یک انتخاب مناسب

در این مقاله اطلاعاتی را درباره‌ی خرید ماشین لباس‌شویی در اختیار شما قرار دادیم که می‌توانند به شما کمک کنند انتخاب بهتری داشته باشید. به‌عبارتی یک ماشین لباس‌شویی متناسب با نیازهای خود تهیه کنید که خرید آن برای شما مقرون به‌صرفه، بهینه و کارآمد باشد. اگر قصد دارید این محصول را به‌صورت اقساطی خریداری کنید، مطالعه‌ی این قسمت به شما کمک خواهد کرد تا این اقدام را به‌شکلی راحت انجام دهید.

ازکی‌وام به‌عنوان پلتفرم اعتباردهی آنلاین خدمات خود را برای خرید اقساطی کالاهایی مانند ماشین لباس‌شویی به شما ارائه می‌دهد. برای استفاده از این خدمات، شما به ضامن نیازی نخواهید داشت و تنها با داشتن چک صیادی می‌توانید از این تسهیلات بهره‌مند شوید. همچنین برای راحتی شما امکانی را فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید تمام پروسه‌ی درخواست خود را به شکل اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری انجام دهید.