بانک سپه یکی از بانک‌های دولتی کشور است که وام‌های گوناگونی را با شرایط مختلف اعطا می‌کند. طرح‌های تسهیلاتی متنوع، وام نگین، وام طرح کار آسان و تسهیلات باران از جمله این وام‌ها هستند. در این مقاله درباره انواع وام‌های بانک سپه صحبت می‌کنیم و شرایط دریافت تسهیلات بانک سپه را توضیح می‌دهیم.

وام طرح کار آسان بانک سپه چیست؟

یکی از انواع وام‌های بانک سپه، وام طرح کار آسان است. این وام برای کسانی مناسب است که درگاه پرداخت و پایانه خرید بانک سپه دارند و حسابشان هم به این پایانه‌ها متصل است. اگر شما هم پایانه خرید بانک سپه دارید، می‌توانید در مدت زمان ۲ تا ۶ ماه امتیاز کسب کنید و پس از رسیدن به میانگین حساب مشخص، می‌توانید از بانک سپه ۱۰ میلیون تا ۵ میلیارد تومان وام بگیرید. 

دوره بازپرداخت طرح کار آسان بانک سپه ۱۲ تا ۳۶ ماه است و برای دریافت این وام باید حساب جاری و کوتاه‌مدت داشته باشید. سود وام کار آسان ۲۳ درصد است و برای ثبت‌نام این وام باید ۲۰۰ هزار تومان هزینه تشکیل پرونده و اعتبارسنجی پرداخت کنید.

طرح تسهیلات نگین آتیه بانک سپه

در بین وام‌‌های بانک سپه، طرح نگین آتیه یا مهر اقتصاد سابق متقاضی زیادی دارد. حداکثر مبلغ این وام ۵ میلیارد تومان و حداقل آن ۲ میلیون تومان است. بانک سپه برای وام نگین آتیه ۸ درصد سود درنظر گرفته است. 

برای دریافت این وام باید سپرده کوتاه‌مدت عادی باز کنید و سپرده شما نزد بانک حفظ می‌شود. سود سپرده ۱ درصد است و پول شما باید بین ۲ تا ۱۲ ماه در بانک بماند. نکته مهم اینکه سپرده شما تا زمان تسویه کامل پیش بانک می‌ماند و در نهایت ۶۰ ماه وقت دارید تا اقساط را به طور کامل پرداخت کنید. اگر می‌خواهید وام نگین آتیه بگیرید، باید ۴ ماه بعد از سپرده‌گذاری اقدام کنید و حداکثر بعد از ۸ ماه پول به حساب شما واریز می‌شود.

نحوه دریافت وام های بانک سپه

وام طرح نگین مهر

وام نگین مهر بانک سپه ۵۰ میلیون تومانی است و با افتتاح حساب پس‌انداز و ایجاد گردش حساب به شما اعطا می‌شود. سود وام ۲ درصد است و جزو وام‌های قرض‌الحسنه دسته‌بندی می‌شود. کارمزد وام نگین مهر به ماندگاری سپرده بستگی دارد و بین ۲ تا ۴ درصد مشخص می‌شود. 

برای دریافت وام نگین مهر باید ضامن رسمی داشته باشید و حداقل ۵۰۰ هزار تومان موجودی در حساب شما باشد. مدت زمان خواب سپرده در طرح نگین مهر حداقل ۳ ماه است و بین ۳ تا ۸ ماه برای ایجاد میانگین حساب فرصت دارید. در نهایت، ۳۶ ماه فرصت دارید که قسط‌های وام را پرداخت کنید.  

وام با گردش حساب بانک سپه

وام با گردش حساب بانک سپه براساس میانگین گردش حساب اعطا می‌شود و مبلغ آن می‌تواند تا ۵ میلیارد تومان هم برسد. بازپرداخت وام با گردش حساب بانک سپه بسته به میزان مبلغ بین ۶ تا ۶۰ ماهه خواهد بود.

معرفی وام نگین میثاق بانک سپه

با ثبت‌نام در طرح نگین میثاق بانک سپه می‌توانید بین ۲ تا ۲۰۰ میلیون تومان وام بگیرید. سود این تسهیلات ۵ تا ۱۸ درصد است و برای دریافت آن به ضامن رسمی احتیاج دارید. طبق آخرین اطلاعات از انواع وام‌های بانک سپه، با حساب قرض‌الحسنه می‌توانید وام نگین میثاق را بگیرید و ۱ ماه هم باید سرمایه خودتان را در بانک نگه دارید. 

نکته مهم اینکه وام نگین میثاق بانک سپه انواع مختلف دارد و در دو نوع وام قرض‌الحسنه و وام مرابحه تعریف می‌شود. اگر وام قرض‌الحسنه بگیرید، نرخ اعتبار آن ۴ تا ۱۰ درصد است و ۴ درصد هم نرخ کارمزد به آن تعلق می‌گیرد. 

وام مرابحه با نرخ اعتبار ۴ تا ۴۵ درصد داده می‌شود و کارمزد آن ۵ تا ۱۸ درصد است. همچنین، شما می‌توانید طبق ضوابط اعتباری بانک، برای ضمانت وثیقه ارائه کنید. بعد از واریز مبلغ وام، ۶۰ ماه فرصت دارید که اقساط وام را تسویه کنید. بهتر است بدانید که هزینه‌های جانبی وام ۱۰۰ هزار تومان است که شامل تشکیل پرونده و اعتبارسنجی می‌شود. نکته آخر اینکه، طرح تسهیلاتی نگین میثاق برای سرمایه‌گذارها، شرکت‌ها و نهادها متفاوت است. مدیران شرکت‌ها و صاحبان مشاغل می‌توانند کارکنان را برای دریافت تسهیلات نگین میثاق بانک سپه معرفی کنند.

وام بهین کارت سپه

در لیست وام‌های بانک سپه، وام بهین کارت به خرید کالا اختصاص دارد. با استفاده از بهین کارت سپه می‌توانید از فروشگاه‌های طرف قرارداد با بانک سپه کالاهای مورد نیازتان را خریداری کنید. 

سود وام ۱۸ درصد است و با دریافت بهین کارت ۵۰ میلیون تومان به شما داده می‌شود. داشتن حساب قرض‌الحسنه و پرداخت هزینه‌های اعتبارسنجی و تشکیل پرونده از جمله شرایط دریافت وام بهین کارت هستند. نکته آخر اینکه حداکثر زمان بازپرداخت این وام ۳۶ ماه است و به ضامن رسمی احتیاج دارد.

بررسی تسهیلات باران بانک سپه

تسهیلات باران بانک سپه با افتتاح حساب و براساس میانگین حساب به متقاضیان داده می‌شود و سقف آن ۵۰ میلیون تومان است. سود این وام ۱۸ درصد تعریف شده است و برای دریافت آن به ضامن رسمی احتیاج دارید. 

حساب قرض‌الحسنه و خواب سپرده ۲ تا ۶ ماهه از شرایط دریافت تسهیلات باران هستند. در حال حاضر، بانک سپه روند تسهیلات باران را متوقف کرده است، ولی در سال‌های پیش این وام با زمان بازپرداخت ۲۴ و ۳۶ ماهه به مشتری‌ها اعطا می‌شد. اطلاعات بیشتر در زمینه تسهیلات باران را می‌توانید در وب‌سایت بانک سپه یا نزدیک‌ترین شعبه این بانک کسب کنید. 

تسهیلات قلب سفید بانک سپه چیست؟

تسهیلات قلب سفید برای پرستارها و افراد شاغل در حوزه درمان است و در چهار سطح تعریف می‌شود. تسهیلات سطح سفید ۵ میلیون تومان است. در سطح آبی مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام ارائه می‌شود و در سطح سرمه‌ای هم می‌توانید ۲۰ میلیون تومان وام بگیرید. نرخ سود این وام ۱۸ درصد است و سرمایه شما باید حداقل ۲ ماه در بانک بماند. 

اگر سرمایه شما بیشتر از ۲ ماه در بانک بماند، امتیازی به آن تعلق نمی‌گیرد. بعد از زمان خواب سپرده، می‌توانید تا سقف ۲۰ میلیون تومان از بانک سپه وام بگیرید و ۳۶ ماه هم برای بازپرداخت آن فرصت دارید. 

اگر شماره نظام پرستاری دارید یا در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها کار می‌کنید، می‌توانید برای دریافت تسهیلات قلب سفید اقدام کنید. بعد از افتتاح حساب در بانک سپه، می‌توانید از سپرده بلندمدت خود برداشت داشته باشید. 

فراموش نکنید که اگر حسابتان را ببندید، امکان پرداخت تسهیلات وجود ندارد و دیگر نمی‌توانید برای دریافت وام قلب سفید اقدام کنید. نکته مهم اینکه برای دریافت وام قلب سفید باید به شعبه افتتاح حساب مراجعه کنید. حساب بانکی شما و ضامن اعتبارسنجی می‌شود و اگر نتیجه مثبت باشد، می‌توانید وام بگیرید. 

معرفی و بررسی تسهیلات طرح سرافرازان

بازنشسته‌ها و مستمری بگیران نیروهای مسلح ساکن در شهرستان‌ها می‌توانند از تسهیلات طرح سرافرازان بانک سپه استفاده کنند. مبلغ وام دو برابر میانگین دو ماهه حساب کوتاه‌مدت و ۳ برابر میانگین حساب قرض‌الحسنه است. طبق اطلاعات و آمارهای موجود از انواع وام‌های بانک سپه، حداکثر مبلغ وام سرافرازان ۱۰ میلیون تومان است و ۳۶ ماه مهلت بازپرداخت دارد. 

برای ثبت‌نام در این طرح باید ضامن بازنشسته نیروهای مسلح داشته باشید. اگر قبلا از تسهیلات کارت اعتباری مرابحه استفاده کردید، نمی‌توانید مجددا برای این طرح اقدام کنید. نکته مهم اینکه در طرح سرافرازان مانعی برای دریافت وام از دیگر بانک‌ها وجود ندارد. یعنی اگر از بقیه بانک‌ها وام گرفته باشید و میزان آن بیشتر از ۵ میلیون تومان نباشد، می‌توانید برای تسهیلات طرح سرافرازان اقدام کنید.

تسهیلات بانک سپه

وام بدون ضامن بانک سپه

وام بانک سپه بدون ضامن به زنان سرپرست خانوار و افراد تحت پوشش بهزیستی داده می‌شود. همچنین، کسانی که صاحب کسب‌وکار خانگی هستند، می‌توانند با توجه به شرایطشان وام بدون ضامن بانک سپه را بگیرند. بدون وثیقه و ضامن است و بازپرداخت طولانی مدتی دارد. برای ثبت نام وام بدون ضامن بانک سپه باید به شعب این بانک مراجعه کنید.

شرایط دریافت وام از بانک سپه چیست؟

شرایط وام‌ بانک سپه هم مثل بقیه بانک‌ها است. برای دریافت وام نباید به بانک بدهکار باشید یا چک برگشتی داشته باشید. بنابراین، اگر از قبل وام گرفتید و اقساط شما باقی‌مانده است، اول باید اقساط قبلی را پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام بانک سپه

بعد از بررسی شرایط وام‌های بانک سپه و انتخاب تسهیلات مناسب، با داشتن مدارک زیر می‌توانید به بانک مراجعه کنید و درخواست وام را ثبت کنید:

  • مدارک شناسایی متقاضی و ضامن شامل شناسنامه و کارت ملی
  • چک معتبر
  • فرم درخواست وام
  • افتتاح حساب سپرده

در این مقاله به صورت کامل شرایط وام‌های بانک سپه را توضیح دادیم. شما می‌توانید با توجه به شرایط و توانایی مالی خودتان بهترین وام بانکی را انتخاب کنید. چنانچه شرایط دریافت تسهیلات بانک سپه را ندارید، ما در بخش بلاگ ازکی‌وام انواع وام‌های بانکی ایران را به همراه شرایط و مدارک مورد نیاز توضیح دادیم. در نهایت، اگر موفق به دریافت تسهیلات و وام از بانک‌های دولتی و خصوصی نشدید، می‌توانید با استفاده از خدمات اعتباری ازکی‌وام در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اعتبار دریافت کنید. اعتبار ازکی‌وام به شما اجازه می‌دهد که انواع وسایل ضروری زندگی و لوازم دیجیتال را به آسانی تهیه کنید. 

سوالات متداول

مبلغ وام بانک سپه چقدر است؟

انواع وام‌های بانک سپه مبلغی بین ۱ میلیون تومان تا ۵ میلیارد تومان را بر اساس شرایط مختلف ارائه می‌کند. 

آیا بانک سپه وام بدون ضامن دارد؟

بله، وام بدون ضامن بانک سپه جزو وام‌های فوری این بانک است و بدون نیاز به ضامن ارائه می‌شود.